Αλώβητος στη Λαμία ο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ με καλή, κατά διαστήματα, εμφάνιση αναδείχτηκε ισόπαλος με 1-1 απέναντι στη Λαμία - ο Μιλοσάβλιεφ το τέρμα των Κρητικών

Με πολύ καλά τελειώματα στα δύο ημίχρονα ο ΟΦΗ έμεινε στο 1-1 με την Λαμία στο εναρκτήριο παιχνίδι της αγωνιστικής.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, η Λαμία μπήκε δυνατά και με την ώθηση του γεμάτου γηπέδου της όμως όσο περνούσε η ώρα οι Κρητικοί ισορόππησαν το παιχνίδι με τον Βουό στο 41' να χάνει μεγάλη ευκαιρία σημαδεύοντας το δοκάρι του Πίτκα. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Ντουρμισάι στην πρώτη φάση του β' μέρους και μετά από περίπου 15 λεπτά οι Κρητικοί ''ξύπνησαν'', σημαντικό ρόλο έπαιξε και η διπλή είσοδος (58') των Όγκμποε και Μιλοσάβλιεφ. Ο Σέρβος σκόραρε έπειτα από όμορφη ασίστ του Βουό στο 75' και η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στον ΟΦΗ.

Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν στην περιοχή της την Λαμία, χωρίς να χάσουν πολλές κλασσικές ευκαιρίες πίεσαν για την επίτευξη ενός δεύτερου τέρματος που θα σήμαινε την νίκη - ανατροπή.