Όπως είχε ανακοινώσει η ΕΠΣΧ, το Σαββατοκύριακο 27 και 28 Μαΐου η Ε.Π.Σ. Χανίων και ο Σύνδεσμος Προπονητών Ποδοσφαίρου Ν. Χανίων "Ο Παγκρήτιος", υπό την έγκριση της Πανελλήνιας Ένωσης Προπονητών Ποδοσφαίρου, διοργανώνουν το Διεθνές Επιμορφωτικό Σεμινάριο Προπονητών Ποδοσφαίρου. Το θεωρητικό κομμάτι του σεμιναρίου, ήταν προγραμματισμένο να ξεκινήσεις στις 9 το πρωί στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων, ενώ το πρακτικό στο Εθνικό Στάδιο Χανίων, όμως τελικά θα λάβει χώρα στο Εμπορικό - Βιομηχανικό Επιμελητήριο Χανίων