Το Παλαιό Φάληρο πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, καθώς επικράτησε στην έδρα του επί του ουραγού ΟΦΗ με 12-3, για την 8η αγωνιστική. Η ομάδα του Βολτυράκη δεν κατάφερε σε ακόμα ένα ματς να φανεί ανταγωνιστική, βρέθηκε από νωρίς να χάνει από την ομάδα του Π. Φαλήρου, έτσι μοιραία ηττήθηκε
Οκτάλεπτα: 4-1, 3-1, 2-1, 3-0.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Νίκος Μαμούρης): Τσαλκάνης, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας 1, Αλαφραγκής 1, Κουρλιάφτης 1, Θεοδωρόπουλος 2, Κάκαρης 3, Φυτάλης, Τσαχειλίδης 1, Τρούλος 1, Σπηλιωτόπουλος, Γαβαλάς Ι. 1, Κατσαγούνος, Λιαπάκης 1, Παζαΐτης.
ΟΦΗ (Μάκης Βολτυράκης): Τσαβολάκης, Παπανικολάου 1, Κόκκινος, Τσικβινίτζε 1, Βασιλάκης, Αλάτσης, Ζακχάια, Σιράπογλου, Λεονταράκης, Κλήμος, Γιγουρτάκης 1, Καλής, Καβουσάνος.