Aκόμα ένα ''Χ''αρακίρι o Εργοτέλης - εύκολη νίκη για ΠΟΑ

Ο Εργοτέλης αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 στην Ραφήνα με την Τριγλία αφήνοντας κι άλλους βαθμούς στο κυνήγι της 1ης θέσης - με καταπληκτικό Τριανταφύλλου παρέμεινε 3ος ο ΠΟΑ

Έπειτα από ένα πολύ κακό πρώτο μέρος το οποίο ολοκληρώθηκε με 0-0, στα πρώτα τρία λεπτά της επανάληψης η άμυνα του Εργοτέλη έκανε... δώρο το πρώτο γκολ στους γηπεδούχους. Στο 58' έπειτα από φάουλ του Σερτζίνιο,ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αιφνιδιάζοντας τον Δήμιζα. Δέκα λεπτά αργότερα, ξανά με τον Κατσικοκέρη, ο Εργοτέλης έκανε το 1-2 έπειτα από λάθος του Μπιταξή και ωραίο πλασέ από τον φορ του Εργοτέλη. Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι ''κιτρινόμαυροι'' θα έφευγαν με το τρίποντο της νίκης, στο 88' ο Ποτουρίδης με κεφαλιά σε σέντρα του Τσάγκαρη διαμόρφωσε το 2-2, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο Ατσαλένιο, ο ΠΟΑ ευτύχησε να έχει ξανά σε καλή μέρα τον Τριανταφύλλου, ο οποίος πέτυχε και τα τρία γκολ στην νίκη της ομάδας του με 3-0 απέναντι στην Θύελλα Ραφήνας και έτσι παρέμεινε στην 3η θέση, αυξάνοντας μάλιστα τη διαφορά του από τους διώκτες του.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα, ο Ερμής Ζωνιανών ηττήθηκε χθες με 0-3 από την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ ενώ ο πρωτοπόρος Ιωνικός επικράτησε δύσκολα με 2-1 της Κηφισιάς