Συνεχίζεται σήμερα Τετάρτη 5 Απριλίου η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΧΟΡΩΔΙΩΝ με τις ΜΙΚΤΕΣ ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΕΣ ΧΟΡΩΔΙΕΣ στο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ- ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ, (Λ. Ν. Πλαστήρα, είσοδος από οδός Γιαννίκου), με ελεύθερη είσοδο, στο πλαίσιο των «ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2017» που οργανώνει ο Δήμος Ηρακλείου και η ΔΗΚΕΗ.
Το σημερινό πρόγραμμα έχει ως εξής:
Το Φεστιβάλ ολοκληρώνεται με τις ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΕΣ ΧΟΡΩΔΙΕΣ την ΠΕΜΠΤΗ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ως εξής: