Μετα τη χθεσινή θριαμβευτική έναρξη, συνεχίζεται απόψε το διεθνές φεστιβάλ Aegean Arts με δυο παράλληλες εκδηλώσεις.
Στις Αρχανες (στην αυλή του παλιού Δημοτικού σχολείου): η Συμφωνικη ορχηστρα Πειραια σε τρια κονσερτα Vivaldi, Bach και Mozart (Σολίστ: Μαριάννα Καψετάκη-Μότσαρτ κονσέρτο για πιάνο K467, Μαρία Γούτου, Ζήσιμος Σουλκούκης και Γιάννης Γεωργιάδης - Bach και Vivaldi κονσέρτα για δύο βιολιά).
Στην Επισκοπη (παρκο Παναγιωτακη): “Νίκος Μαμαγκάκης - Λόγος Τελευταίος” που παρουσιαζει ο ιδιος ο δημιουργος-σκηνοθετης Τακης Σακελλαριου και συναυλια του Γιαννη Αναγνωστοπουλου (τραγουδι και κιθαρα).
Ώρα έναρξης: 21:30
Ελεύθερη είσοδος.