Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίας Ρουμέλης "Σαμαριά" σε συνεργασία με το Δήμο Σφακίων, προσκαλούν και φέτος, όπως κάθε χρόνο, στο πανηγύρι που διοργανώνουν το Μεγάλο Σάββατο, μετά την Ανάσταση, με πασχαλινά εδέσματα και άφθονο κρασί.
Στην εκδήλωση θα συμμετέχει το συγκρότημα των Αντώνη Κουράκη και Αναστάση Μπουχλη.
Ο Σύλλογος αναφέρει χαρακτηριστικά:"Σας περιμένουμε από τη Μ Παρασκευή, για την περιφορά του Επιταφίου"