Ο Μορφωτικός Σύλλογος Πετροκεφάλου Μαλεβιζίου, όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος πραγματοποίησε εκδήλωση για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Αγιοβασιλόπιτας την Κυριακή 26 Ιανουαρίου, στην αίθουσα του Δημοτικού Σχολείου.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν αρκετά μέλη και φίλοι του συλλόγου όπου μέσα σε κλίμα γλεντιού αντάλλαξαν ευχές για τη νέα χρονιά.
Την Αγιοβασιλόπιτα ευλόγησαν ο Εφημέριος της Ενορίας Πετροκεφάλου Χρήστος Πυτιρίνης.