Το Ιδρυμα της Βουλής των Ελλήνων για τον Κοινοβουλευτισμό και τη Δημοκρατία, η Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, η Σχολή Αρχιτεκτόνων μηχανικών του Πολυτεχνείου Κρήτης και ο Φιλολογικός Σύλλογος "Ο Χρυσόστομος" διοργανώνουν ημερίδα με τίτλο ΠΟΛΗ, δημοκρατία, ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ τη Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017 ώρα 18.00 στην Αίθουσα του Φιλολογικού Συλλόγου "Ο Χρυσόστομος", Χάληδων 83, Χανιά.
Επιστημονική επιμέλεια: Αμαλία Κωτσάκη, Κώστας Μαυρακάκης
Η εκδήώση εντάσσεται στο πλαίσιο των προ-ημερίδων του συνεδρίου
με τίτλο «Τέχνη & Δημοκρατία» που οργανώνει το Ίδρυμα της Βουλής
των Ελλήνων για τον Κοινοβουλευτισμό και τη Δημοκρατία