Ο Δήμος Χανίων, η ΚΕΠΠΕΔΗΧ - ΚΑΜ και η Ένωση Πνευματικών Δημιουργών Ν. Χανίων σε συνεργασία με το Ωδείο ''Ι. Μανιουδάκης'' διοργανώνουν εκδήλωση με θέμα ''Χαίρουσα η κτίσις αγάλλεται'', την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου και ώρα 7.00 μ.μ. στο Κέντρο Αρχιτεκτονικής της Μεσογείου (Μεγάλο Αρσενάλι).
Η εκδήλωση που τελεί υπό την αιγίδα του Διαπολιτισμικού Ευρωμεσογειακού Κέντρου UNESCO, περιλαμβάνει:
- Απόδοση λογοτεχνικών έργων Μελών της ΕΠΔΧ.
Διαβάζουν η Ρόζα Μοτάκη Κονταδάκη και ο Γιάννης Ροζάκης. - Παραδοσιακά τραγούδια απ' όλο τον Ελλαδικό χώρο, από την Παραδοσιακή Χορωδία και Ορχήστρα του Ωδείου ''Ι. Μανιουδάκης'', υπό τον Χοράρχη Ι. Καστρινάκη.
- Παράλληλη προβολή σχετικών διαφανειών.
Είσοδος ελεύθερη