Σήμερα Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου και ώρα 9 το βράδυ η Λένα Πλάτωνος επιστρέφει στη γενέτειρα πόλη της, στο Ηράκλειο, και δίδει συναυλία στο κηποθέατρο που φέρει το όνομα του ανθρώπου που την έχρισε διάδοχο του: Στο κηποθέατρο "Μάνος Χατζιδάκις"
Η Λένα Πλάτωνος, τόσο underground όσο και mainstream, είναι η ζωντανή ιστορία της ελληνικής ηλεκτρονικής μουσικής. Πάντα επίκαιρη, σοφότερη και πιο συγκινητική από ποτέ, θα βρεθεί στη σκηνή του μικρού κηποθέατρου με την Αθηνά Ρούτση και τον Γιάννη Παλαμίδα.
Εισιτήρια: 13-15 ευρώ
Ώρα έναρξης: 21.00
Λενα Πλατωνος: ερμηνεια-πληκτρα
Γιαννης Παλαμιδας-Αθηνα Ρουτση: ερμηνεία
Στεργιος Τσιρλιαγκος: πληκτρα,Programming,
Στεργιος Τσιρλιαγκος, Λενα Πλατωνος: ενορχηστρωση