Οι Σχολές Κρητικών Παραδοσιακών Χορών Γεωργιλαδάκης & ο Μουσικοχορευτικός Όμιλος "Μεσσαράς διοργανώνουν το «7° Πανελλήνιο Φεστιβάλ Χορού.» στις 15 Ιουλίου στο Λαγολιό σε συνεργασία με το Π.Σ Λαγολιού , 16 Ιουλίου στους Στόλους σε συνεργασία με το Π. Σ. Στολών, 17 Ιουλίου στο Μετόχι Τυμπακίου σε συνεργασία με τον Π.Ε.Σ Αγίου Πνεύματος "ΤΟ ΜΕΤΌΧΙ"
Ο οργανωτής ευχαριστεί: «Όλους τους πολιτιστικούς συλλόγους, για τη συνεργασία τους & τα Μουσικοχορευτικά συγκροτήματα από όλη την Ελλάδα (Θράκη, Πόντος, Μακεδονία & Κρήτη) και τους καλλιτέχνες: Κώστα Σαριδάκη, Λευτέρη Γεωργιλαδακη, Petros Maroulis / Πετρο Μαρουλη – Official, Γιώργο Νικηφόρο Ζερβάκη / Giorgos Nikiforou Zervakis».