Αγαπητό Cretalive,
Βλέπω συχνά πως αρέσει στους δημότες να κάνουν τα "παράπονα τους στο Δήμαρχο"για τα σκουπίδια στα πεζοδρόμια αλλά όταν ο δημότης δεν τηρεί κανονισμούς, ο Δήμος τι κάνει; Καθάρισε τον κήπο του ο "καλός νοικοκύρης ", πέταξε τα κλαδιά πίσω από τους κάδους και έκλεισε όλο το πεζοδρόμιο στην είσοδο της παιδικής χαράς στην Όαση.
Από που κόπηκαν είναι εμφανέστατο.Αναρωτιέμαι, ο Δήμος μας δεν έχει κανονισμούς και ενδεχομένως πρόστιμα για τέτοιες συμπεριφορές από τους δημότες;
Δ. Ι.