Αγαπητό Cretalive
Η τραγική μοίρα των εγκαταλειμμένων κτιρίων της λεωφόρου Δικαιοσύνης. Στο πρώην κτίριο της Αστυνομικής Διεύθυνσης Ηρακλείου φωλιάζουν....τώρα τρωκτικά του ουρανού κ ίσως οχι μονον αυτά.
Πολλές δημόσιες Υπηρεσίες ενοικιάζουν κτίρια για τις ανάγκες λειτουργίας τους, ενώ το συγκεκριμένο κτίριο- στο κέντρο της πόλης μάλιστα- αφήνεται στη μοίρα του.
Ανατρέξτε στην ιστορία του για να δείτε αν πρέπει να αξιοποιηθεί ή να μείνει έτσι.
Κρίμα!
Άραγε ποιο υπουργείο ή φορέας μπορεί να ενδιαφερθεί;
Ευχαριστώ για τη φιλοξενία
Δ.Μ.