Αγαπητό Cretalive,
Τώρα κατάλαβα γιατί ο Δήμος φτιάχνει παντού φαρδιά πεζοδρόμια: Για να παρκάρουν πάνω τους πιο άνετα τα αυτοκίνητα! Μέχρι και πούλμαν χωράνε! Οδός Αναπαύσεως, στην Αλικαρνασσό.
Ας ανασκουμπωθούνε εκεί, στη Δημοτική Αστυνομία ή στην Τροχαία (δεν ξέρω ποια υπηρεσία είναι αρμόδια -δε μ’ ενδιαφέρει κιόλας), να βγουν έξω και να γράφουν παντού, όχι μόνο στο κέντρο! Και όχι μια στο τόσο, αλλά κάθε μέρα!Αλλιώς, δεν καταλαβαίνουμε...
Μ. Τ.