Αγαπητό Cretalive,
Το οικόπεδο δίπλα από το 10 νηπιαγωγείο έχει γίνει τόπος αφόδευσης των σκυλιών της γειτονιάς. Τα βράδια λόγω έλλειψης φωτισμού (δε δουλεύει η λάμπα του δρόμου μπροστά του) μετατρέπεται σε δημόσια τουαλέτα ανθρώπων, χώρο συνεύρεσης, χώρο μαστουρωματος...
Η υπηρεσία του δήμου έχει ειδοποιηθεί από το Δεκέμβριο να αλλάξει τη λάμπα αλλά λόγω φόρτου εργασίας δεν έχει κάνει ακόμα τίποτα μετά απο 3 μήνες!
Ωστοσο, η κατάσταση φαίνεται ότι έχει αρχίσει να ξεφεύγει από κάθε έλεγχο τελευταια. Ο προαύλιος χώρος μετατρέπεται τις βραδινές ώρες σε στέκι ναρκομανών και εμπόρων ναρκωτικών. Εχουν γινει τηλεφωνικές καταγγελίες στην αστυνομία που δυστυχώς ειναι απούσα. Το πρόβλημα δεν επιλύεται και η κατάσταση χειροτερεύει μέρα με την ημέρα. Ελπιζω με τη δημοσιευση αυτή οι υπεύθυνοι να αναλάβουν τις ευθύνες τους και να προστατεύουν το χώρο οπου καθημερινά διερχονται και απασχολουνται μικρά παιδιά.