Τα γυρίσματα για τα πρώτα αγωνίσματα ήδη έχουν γίνει και την Κυριακή 21 Ιανουαρίου το πιο πετυχημένο ριάλιτι επιβίωσης κάνει πρεμιέρα από τη συχνότητα του ΣΚΑΙ!
Ο Σάκης Τανιμανίδης δημοσίευσε στα instastories του μία φωτογραφία στην οποία βλέπουμε την κλακέτα και αναγράφει «Survivor Greece First Game». Αν κάποιος κοιτάξει καλύτερα πίσω φαίνεται ο στίβος μάχης στον οποίο από τη μια μεριά είναι οι Διάσημοι και από την άλλη οι Μαχητές. Αναμένουμε να δούμε τον δεύτερο κύκλο!