Οι υπόλοιποι τρεις μονομάχησαν για μια θέση στον τελικό. Ο Γιώργος Μαυρίδης ψηφίστηκε από το κοινό και δεν αγωνίστηκε. Οι άλλοι τρεις έδωσαν μεγάλο αγώνα σε αθλήματα.
Ο Κωνσταντίνος Οροκλός ήταν ο πρώτος που εξασφάλισε την πρόκριση στον τελικό. Η Αποστολία Ζώη ήταν η δεύτερη, καθώς ο Νίκος Αναδιώτης τα... παράτησε στην μέση. Κουράστηκε και δεν ήθελε καν να συνεχίσει...
Άρα στον τελικό του Nomads έχουμε τον Γιώργο Μαυρίδη, την Αποστολία Ζώη και τον Κωνσταντίνο Οροκλό.