Εκπληκτική η ερμηνεία του 16χρονου! Απέκλεισε τα αδέρφια Παϊτέρη και βρίσκεται πλέον στην επόμενη φάση!
Σκόνη και θρύψαλα έκανε τον τοίχο του Rising Star ο Γιάννης Ξανθόπουλος. Ο 16χρονος με τη μαγική φωνή ερμήνευσε το τραγούδι “Θα ‘πρεπε”, έκανε ρεκόρ με 95% στα Duels και πέρασε πανάξια στην επόμενη φάση του show.
«Δεν ξέρω αν είναι η ένταση της στιγμής, αλλά πραγματικά συγκινήθηκα. Είμαι έτοιμος να… στάξουν τα ζουμιά. Τόσο δυνατή ερμηνεία και στο τέλος να καρφώνεις και τη νότα εκεί ψηλά», είπε ο Χρήστος Μάστορας, ενώ τα σχόλια ήταν διθυραμβικά και από τους τρεις άλλους κριτές.