Ο Δημήτρης Μπάσης παραχώρησε συνέντευξη στο Πρωινό. Ο τραγουδιστής μίλησε για την καριέρα του, το τραγούδι που ερμηνεύει με τον Χ. Μάστορα και σημειώνει μεγάλη επιτυχία καθώς και για το πρόγραμμα διατροφής που έχει μπει. Επίσης ανέφερε ότι τα πρώτα του λεφτά τα έβγαλε ως σερβιτόρος στο Κιλκίς σε ένα μαγαζί όπου σύχναζε η Φαίη Σκορδά, ενώ αφηγήθηκε και μια χιουμοριστική ιστορία με τον Σ. Κραουνάκη.