Πασχαλιάτικο τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής του Πάσχα στα Χανιά, συγκεκριμένα στον Πλατανιά λίγο μετά την πλατεία, όταν μία γουρούνα εξετράπη της πορείας της και βγήκε εκτός δρόμου.
Άμεσα στο σημείο της σύγκρουσης έφτασε περιπολικό της Αστυνομίας να ρυθμίσει την κυκλοφορία και ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ που παρέλαβε την τραυματία, μια 25χρονη Γαλλίδα , και την μετέφερε στο Νοσοκομείο Χανίων.