Η Κυριακάτικη βόλτα παραλίγο να έχει άσχημη εξέλιξη ... Ο λόγος για μια παρέα μοτοσικλετιστών από το Ηράκλειο που κινούνταν στην Εθνική Οδό Αγιου Νικολαου- Νεαπολης.
Στο ύψος των μύλων του Νικηθιανού είχαν τρέξει λάδια στο δρόμο τα οποία υποχρέωσαν έναν από τους οδηγούς να χάσει τον έλεγχο του οχήματος και να βγει εκτός δρόμου.
Η μηχανή, αφού σύρθηκε για αρκετά μέτρα στην άσφαλτο, στην κυριολεξία στάθηκε μισό μέτρο από το χείλος του γκρεμού 80 μέτρων.
Ο οδηγός την μοτοσυκλέτας μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο του Αγίου Νικολάου με τραύματα που δεν προκαλούν ανησυχία για την ζωή του.