Ο Δήμος Κισσάμου, ως συνδιοργανωτής ενημερώνει ότι την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2017 και ώρα 06:00 μ.μ., στο Γραφείο του Μαραθωνίου Κρήτης (Κυδωνίας & Καραϊσκάκη, Δημαρχείο), θα πραγματοποιηθεί η 3η ενημερωτική συνάντηση της Ομάδας Εργασίας Λαμπαδηδρομίας της Διοργάνωσης Μαραθωνίου Κρήτης 2017 (η Λαμπαδηδρομία είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 8 Απριλίου).
Στην παραπάνω συνάντηση θα συζητηθούν τα θέματα:
· Προσέλκυση – εγγραφές Λαμπαδηδρόμων,
· Διεξαγωγή Λαμπαδηδρομίας από τις τρεις περιοχές, Δήμων Κισσάμου, Πλατανιά, Αποκορώνου
· Χρόνοι διέλευσης από τα σημεία παραλαβής – παράδοσης της Φλόγας
· Πρόσθετες εκδηλώσεις στο πλαίσιο διεξαγωγής της Λαμπαδηδρομίας.
Επίσης, την Κυριακή 26 Μαρτίου στις 11:00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί "Γενική Εκπαίδευση των Στελεχών και των Εθελοντών" του 2ου Μαραθωνίου Κρήτης (που θα γίνει την Κυριακή 9 Απριλίου), η οποία θα λάβει χώρα στο Κέντρο Αρχιτεκτονικής της Μεσογείου (Κ.Α.Μ.). Μεγάλο Αρσενάλι: Οδός Δευκαλίωνος, Ενετικό Λιμάνι Χανίων.
Στο πλαίσιο της συνάντησης θα παρουσιαστούν οι λεπτομέρειες των αγωνιστικών εκδηλώσεων της Διοργάνωσης, η λειτουργία του Κέντρου Εγγραφών και όλες οι παράλληλες εκδηλώσεις και δράσεις οι οποίες θα πλαισιώσουν την μεγάλη αθλητική γιορτή!