Ανακοίνωση για Πρόγραμμα Δακοκτονίας έτους 2017 από το δήμο Κισσάμου :
Παρακαλούνται οι πολίτες-παραγωγοί να απευθυνθούν στον Πρόεδρο της εκάστοτε Τοπικής Κοινότητας μέχρι την Παρασκευή 31/3/2017 και να υπογράψουν την συμμετοχή τους ή μη στο Πρόγραμμα Δακοκτονίας έτους 2017, με βάση τον αριθμό ελαιοδέντρων που έχει στην κατοχή του ο κάθε παραγωγός.
Η παραπάνω διαδικασία είναι υποχρεωτική για να λάβει, εκ νέου, απόφαση το Δημοτικό Συμβούλιο σχετικά με το ποιες περιοχές θα συμπεριληφθούν ή θα εξαιρεθούν από το πρόγραμμα Δακοκτονίας, έτους 2017.