Συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην Πλατεία Ελευθερίας του Ηρακλείου, μπροστά από το κτήριο της Περιφέρειας Κρήτης πραγματοποίησαν οι πράκτορες της ΟΠΑΠ ΑΕ, οι οποίοι διαμαρτύρονται για τη σύμβαση που τους επιβάλλει - εκβιαστικά, όπως λένε- η εταιρεία, επ' απειλή κλεισίματος αν δεν υπογράψουν.
Οι ίδιοι επισημαίνουν το αδιέξοδο στο οποίο έχουν περιέλθει τα χιλιάδες πρακτορεία, που κινδυνεύουν είτε υπογράψουν είτε δεν υπογράψουν τη σύμβαση που απαιτεί η ΟΠΑΠ ΑΕ να κλείσουν.
Μάλιστα με ανοιχτή επιστολή τους ζήτησαν παρέμβαση και άμεση συνάντηση με τον Πρωθυπουργό