Mε τοn ΓΓ Εμπορίου του Υπουργείου Οικονομίας Ανάπτυξης & Τουρισμού κ. Αντώνη Παπαδεράκη, συναντήθηκε η πρόεδρος του Αναπτυξιακού Συλλόγου Γυναικών Επιχειρηματιών Κρήτης και μέλος του Δ.Σ Επιμελητηρίου Ηρακλείου, Μαρία Πιτσικάκη, με την ευκαιρία της εκδήλωσης που έγινε στο Επιμελητήριο για το Δίκτυο Κρητικού Τυριού.
Η ίδια η κ. Πιτσικάκη κάνει λόγο για μία ουσιαστική συνάντηση ενώ επισημαίνει ότι οι προτάσεις της για τον νέο επιμελητηριακό θεσμό γύρω απο τη γυναικεία επιχειρηματικότητα "πιάσανε τόπο".