Στην Ψυχιατρική Κλινική του ΠΑΓΝΗ νοσηλεύεται η 17χρονη κοπέλα που, το βράδυ της Παρασκευής, απειλούσε να πέσει από τον πρώτο όροφο της πολυκατοικίας όπου μένει στην οδό Παπαπέτρου Γαβαλά, προκαλώντας αναστάτωση.
Η κοπέλα -που λαχτάρησε την οικογένεια της - είναι σύμφωνα με τις πληροφορίες καλά στην υγεία της.
Όπως έγραψε το Cretalive, μετά από διαπραγμάτευση μαζί της, και με την παρέμβαση του πατέρα της, τελικά, η κοπέλα πείστηκε και κατέβηκε από το μπαλκόνι ενώ η κινητοποίηση των αρχών ήταν μεγάλη με κλιμάκια από τα ΤΑΕ Ηρακλείου, την Αστυνομική Διεύθυνση, την Πυροσβεστική, το ΕΚΑΒ.