Από τα Χανιά ξεκίνησε την επίσκεψή της στην Κρήτη η πρώην υπουργόςΝτόρα Μπακογιάννη .
Η βουλευτής Α’ Αθηνών και τομεάρχης Οικονομίας και Ανάπτυξης της Νέας Δημοκρατίας, μιλά απόψε σε εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας της Νομαρχιακής Διοικούσας Επιτροπής (ΝΟΔΕ) Χανίων.
“Παρών” δήλωσε ο Χρήστος Μαρκογιαννάκης με δήλωση του στους δημοσιογράφους στα πλαίσια της εκδήλωσης. Όπως είπε δεν “γίνεται ψηφοδέλτιο της ΝΔ στα Χανιά χωρίς το Χρήστο Μαρκογιαννάκη.”