Ο Σύνδεσμος Τουριστικών & Ταξιδιωτικών Γραφείων Κρήτης, πιστός - όπως ανακοίνωσε- στο δόγμα ότι "η εργασιακή ειρήνη και συνεργασία εργοδοτών και εργαζομένων είναι το κλειδί της επιτυχίας", προχώρησε στην υπογραφή νέας σύμβασης για το 2017 με το Σωματείο των Οδηγών Τουριστικών Λεωφορείων, η οποία είναι και η μοναδική αντίστοιχη για την υπόλοιπη Ελλάδα.
Την Σύμβαση προσυπόγραψαν το Σωματείο Ιδιοκτητών Τουριστικών Πούλμαν και η εταιρεία Solmar(Union).