Η Πρυτανεία του Πολυτεχνείου Κρήτης προσκαλεί στην εκδήλωση εορτασμού των 40 χρόνων από την ίδρυσή του Ιδρύματος.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018 και ώρα 19:00 στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ
07.03.2018 |
19:00 | ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΧΑΝΙΩΝ
19:00
Έναρξη Εκδήλωσης
Χαιρετισμός Καθηγητή Ευάγγελου Διαμαντόπουλου, Πρύτανη Πολυτεχνείου Κρήτης
19:15 ''Το ξεκίνημα: Η Δημοτική Βιβλιοθήκη Χανίων, η μαθηματική σχολή και το όραμα μιας νέας πανεπιστημιακής μονάδας'' Δάφνη Μανουσάκη, Επικ. Καθηγήτρια Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης
19:45 ''Η συμβολή της τοπικής κοινωνίας στη δημιουργία του Πολυτεχνείου Κρήτης’’ Γεώργιος Κατσανεβάκης, πρώην Δήμαρχος Χανίων, πρώην Νομάρχης Χανίων, μέλος Διοικουσών Επιτροπών του Πολυτεχνείου Κρήτης
20:15 ''Πολυτεχνείο Κρήτης: Τα πρώτα χρόνια'' Εμμανουήλ Βανδουλάκης, πρώην Προϊστάμενος Γραμματείας Πολυτεχνείου Κρήτης, πρώτος διοικητικός υπάλληλος του Πολυτεχνείου Κρήτης
20:45 "Πολυτεχνείο Κρήτης: Εκπαιδεύοντας Μηχανικούς χθες, σήμερα και αύριο" Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης, Αντιπρύτανης Διοικητικών Υποθέσεων, Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας Πολυτεχνείου Κρήτης, Αναπλ. Καθηγητής Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών