Το τρίτο βραβείο στον 40ο πανελλήνιο διαγωνισμό πιάνου του «Φίλωνα» που διεξήχθη την Κυριακή 30 Απριλίου 2017 απέσπασαν οι μαθητές των Μουσικών Σχολών “Χάρης Σαρρής” η Ιουλία Ανδρουλιδάκη και ο Αλέξανδρος Βαρδάκης.
Οι δύο σπουδαστές ανήκουν στην τάξη πιάνου του Χάρη Σαρρή και δεν είναι η πρώτη φορά που διακρίνονται σε διαγωνισμό. Η 10χρονη Ιουλία πριν μερικές εβδομάδες κατέκτησε το πρώτο βραβείο στον πανελλήνιο διαγωνισμό της ΧΟΝ, ενώ ο 12χρονος Αλέξανδρος έχει αποσπάσει στο παρελθόν το πρώτο βραβείο στον πανελλήνιο διαγωνισμό «Μαρίας Χαιρογιώργου» και το δεύτερο βραβείο στον διεθνή διαγωνισμό «The muse» που διεξάγεται στην Σαντορίνη.
Η μικρή Ιουλία διαγωνίστηκε στην Α΄ κατηγορία (έως 12 ετών) ερμηνεύοντας έργα των Bach, Clementi, Chopin, ενώ ο Αλέξανδρος διαγωνίστηκε στην Β΄ κατηγορία (έως 14 ετών) ερμηνεύοντας έργα των Bach, Czerny, Mozart, Chopin. Τους ευχόμαστε να έχουν μια λαμπρή σταδιοδρομία.