Ένα άκρως ευφάνταστο τρόπο βρήκε ο σύλλογος Γονέων 5ου δημοτικού Ιεράπετρας για να προωθήσει την Εθελοντική Αιμοδοσία που διοργανώνει την Κυριακή 7 Μαΐου στο δημοτικό σχολειό Γρα-Λυγιάς.
Επιστράτευσε το Φώτη, την Αγγέλα, την Ζουμπουλία, τον Σπύρο, την Νταλια και τις υπέροχες γιαγιάδεςτου τηλεοπτικού σίριαλ Παρά πέντε μέσα σε ένα βίντεο που οι ηθοποιοί ήταν παιδιά.
Η ιστορία εξελίσσεται με την γιαγιά του Σπύρου να έχει ένα ατύχημα κάνοντας σκι και να χρειάζεται αίμα.
Οι μικροί ήρωες μέσα στο βίντεο αυτό απαντούν σε όλες τις ερωτήσεις ταμπού που μας κρατανε μακριά από το να γίνουμε και εμείς ΗΡΩΕΣ και να δώσουμε σε κάποιον μια δεύτερη ευκαιρία δίνοντας αίμα και 10 λεπτά από το χρόνο μας.
Δείτε το βίντεο και αποφασίστε: