Ένας 34χρονος συνελήφθη το πρωί του Σαββάτου, στα Χανιά από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Χανίων, για παραβάσεις της Νομοθεσίας περί όπλων.
Όπως έγινε γνωστό το απόγευμα της Παρασκευής, κατά τη διάρκεια κοινωνικής εκδήλωσης, ερρίφθησαν άσκοποι πυροβολισμοί.
Σε έρευνα που πραγματοποιήθηκε από αστυνομικούς της ανωτέρω Υπηρεσίας στην οικία του 34χρονου βρέθηκαν και κατασχέθηκαν δύο κυνηγετικά όπλα και ένα περίστροφο.
Η προανάκριση διενεργείται από την Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Χανίων, ενώ ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Χανίων.