Την Κυριακή 12 Μαρτίου 2017 στην ετήσια τακτική γενική συνέλευση των μελών του ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΚΡΗΤΩΝ ΒΕΛΓΙΟΥ έγινε η εκλογή του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του συλλόγου σύμφωνα με το καταστατικό λειτουργείας του.
Το νεοεκλεμένο ΔΣ ,σε συνεδρίαση των μελών του που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του Συλλόγου Κρητών Βελγίου την Κυριακή 20 Μαρτίου 2017 συγκροτήθηκε σε σώμα και τα ονόματα και οι θέσεις που αναλαμβάνει ο καθένας στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο έχει ως ακολούθως,
Πρόεδρος, ΠΕΡΔΙΚΗΣ Σταύρος
Αντιπρόεδρος, ΜΑΓΚΛΗΣ Γεώργιος
Γραμματέας ΣΗΜΑΝΤΙΡΑΚΗ Χενια
Ταμίας , ΓΙΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Αλεβίζος
Ειδικός Γραμματέας ΖΑΧΑΡΑΚΗ Ελενη
Υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων, ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ Καλλιόπη
Υπεύθυνος Νεολαίας, ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Αμαλία
Μέλη, ΒΛΑΧΑΚΗ Ουρανία
ΠΑΝΤΖΙΟΥ Ελένη