Η 44η εθελοντική αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί σήμερα Σάββατο στο κέντρο του Ηρακλείου, στο αίθριο της Λότζια από τις 09:30 έως τις 13:30.
Πρόκειται για μία κοινή προσπάθεια αιμοδοσίας εθελοντικών σωματείων και οργανώσεων του Ηρακλείου, την οποία συντονίζουν ο Δήμος Ηρακλείου με την Αντιδημαρχία Πολιτισμού-Εθελοντισμού και ο Παγκρήτιος Σύνδεσμος Εθελοντών Αιμοδοτών και Δωρητών Οργάνων Σώματος «Αιματοκρήτης», με τη συνδρομή του Ομίλου Παιδείας και Πολιτισμού «ΑΕΤΟΓΙΑΝΝΗΣ» και της Σχολής Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού Ηρακλείου.