Το Τμήμα Αλιείας της Διεύθυνσης Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης, ενημερώνει τους επαγγελματίες αλιείς ότι βρίσκεται σε εξέλιξη και παρατείνεται μέχρι 28 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 14:00 η υποβολή αιτήσεων για εκσυγχρονισμό των αλιευτικών σκαφών, τα οποία είναι ενεργά.
Οι αιτήσεις χρηματοδότησης υποβάλλονται από τους δυνητικά δικαιούχους μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Κρατικών Ενισχύσεων (ΠΣΚΕ).
Εντός 5 εργάσιμων ημερών από την υποβολή της αίτησης στο ΠΣΚΕ οι αιτούντες οφείλουν να καταθέσουν στην Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης ΕΠΑΛ και Θάλασσας (Μιχαλακοπούλου 103 Τ.Κ 11527-Αθήνα) πλήρη φάκελο τόσο σε έντυπη όσο και σε ηλεκτρονική μορφή, όπως αναφέρεται στις προσκλήσεις.
Οι αιτήσεις κατατίθενται για τα μέτρα:
Πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να έχουν από την Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης Επιχειρησιακού Προγράμματος Αλιείας και Θάλασσας του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων στα τηλέφωνα:2131501184,2131501181,2131501186 και2131501160.