Με αφορμή την έναρξη λειτουργίας του παραρτήματος για το Χαμόγελο του Παιδιού στο Ηράκλειο, το παράρτημα του ΙΕΚ ΑΚΜΗ στην Κρήτη (Ηράκλειο, Θεοτοκοπούλου κ Κορωναίου) θα συγκεντρώσει χρήσιμα αγαθά και είδη πρώτης ανάγκης για το «Το Χαμόγελο του Παιδιού». Όπως αναφέρει η διοίκηση του ιδιωτικού εκπαιδευτηρίου, η συγκέντρωση των ειδών θα πραγματοποιηθεί έως τις 13 Απριλίου ενώ για όποιον ενδιαφέρεται να υποστηρίξει μια τέτοια ενέργεια θα μπορεί να βρει λεπτομέρειες στην παρακάτω αφίσα.