Στην Αθήνα μεταβαίνουν σήμερα (Παρασκευή) για τις αθλητικές εγκαταστάσεις του δήμου Ηρακλείου ο δήμαρχος και ο αντιδήμαρχος Αθλητισμού Κώστας Βαρδαβάς. Θα συναντηθούν με τον υφυπουργό αθλητισμού Γιώργο Βασιλειάδη.
Προτεραιότητα το σκέπαστρο του Παγκρήτιου γιατί δεν προχωράνε τα έργα αποκατάστασης του σύμφωνα με τη δέσμευση Τσίπρα. Η εγκατάλειψη γενικότερα των αθλητικών υποδομών της πόλης και όχι μόνο των δημοτικών. Δηλαδή στάδιο Κόρακα, κλειστό Λίντο και κολυμβητήριο. Επίσης θα κατατεθεί αίτημα για νέο κλειστό κολυμβητήριο στο Ηράκλειο