Χριστούγεννα σημαίνουν ελπίδα, αγάπη, προσφορά και αλληλεγγύη.
Και στο Β ΚΕΠΑ Ηρακλείου αυτό το ξέρουν καλά και το μοιράζονται μαζί με τα παιδιά σε όλο τον κόσμο.
Την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου η διεύθυνση και το προσωπικό του Β ΚΕΠΑ Ηρακλείου σε συνεργασία με το σύλλογο γονέων διοργανώνουν Χριστουγεννιάτικο παζάρι για φιλανθρωπικό σκοπό, αφού τα έσοδα θα διατεθούν στα παιδιά της παιδιατρικής Ογκολογικής μονάδας το ΠΑΓΝΗ.