Συνελήφθη, χθες το πρωί, σε περιοχή του Δήμου Φαιστού 28χρονος νεαρός, κατηγορούμενος για παραβάσεις της Νομοθεσίας περί ναρκωτικών ουσιών και όπλων.
Ειδικότερα, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Φαιστού, πραγματοποιήθηκε έρευνα στην οικία του 28χρονου, κατά τη διάρκεια της οποίας βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 24 γραμμάρια κάνναβης, μεταλλικός τρίφτης κάνναβης και πτυσσόμενη μεταλλική ράβδος.
Η προανάκριση διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Φαιστού.