Το Δ.Σ του Τ.Ο.Ε.Β Α Ζώνη Μεσσαράς συγχαίρει και επαινεί , το τεχνικό προσωπικό του , για την ανταπόκριση τους στο κάλεσμα της Διοίκησης , προκειμένου να βοηθήσουν στην κατάσβεση της μεγάλης πυρκαγιάς του Σαββάτου στο συσκευαστήριο Γιαννακάκη.
Η παρουσία τους εκεί ήταν καταλυτική , αφού με μέσα του Τ.Ο.Ε.Β άμεσα παροχέτευαν τις απαραίτητες για την κατάσβεση ποσότητες νερού στα οχήματα της πυροσβεστικής υπηρεσίας που επιχειρούσαν στο χώρο κάνοντας το έργο των πυροσβεστών αποτελεσματικότερο .