Επιστημονική Εκδήλωση που διοργανώνει η Διαβητολογική Εταιρεία Βόρειας Ελλάδας σε συνεργασία με τον Ιατρικό Σύλλογο Ηρακλείου με θέμα: «Στρατηγική Αντιμετώπισης Σακχαρώδη Διαβήτη Τύπου 2».
Η Επιστημονική Εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 7-8 Οκτωβρίου 2016 στο ξενοδοχείο Aquila Atlantis, στο Ηράκλειο.
ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΟΙΝΟΥ
Την Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2016 η Δ.Ε.Β.Ε διοργανώνει σε συνεργασία με τον Παγκρήτιο Σύλλογο για τον Νεανικό Διαβήτη και τον Ιατρικό Σύλλογο Ηρακλείου την Ημερίδα ενημέρωσης για το κοινό.
Η Εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο ξενοδοχείο Aquila Atlantis.
Ώρα έναρξης: 11:00 π.μ.