Η σημαντική έλλειψη μονάδων αίματος σε όλη την επικράτεια του νησιού κινητοποίησε τον Πολιτιστικό Σύλλογο Τυμπακίου ο οποίος, την ερχόμενη Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018, διοργανώνει εθελοντική αιμοδοσία από τις 09:00 έως τις 13:00 στην Κεντρική Λεωφόρο Τυμπακίου.
Όπως τονίζουν οι διοργανωτές:
"Σήμερα, περισσότερο από ποτέ η ανάγκη αιμοδοσίας κρίνεται περισσότερο από σημαντική!
Δίνοντας αίμα, δίνεις ζωή!
Δέκα λεπτά από τον χρόνο σας αρκούν"!