Κινητοποίηση στο Αίθριο της Λότζια πραγματοποιήθηκε, σήμερα, από μέλη της Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων ν. Ηρακλείου και εργαζόμενους στην εταιρεία "Μαρινόπουλος", ζητώντας να μη γίνει καμία απόλυση και να διασφαλιστούν τα δικαιώματα των εργαζομένων.
Οι συγκεντρωμένοι πραγματοποίησαν παράσταση διαμαρτυρίας στη συνεδρίαση της ΠΕΔ ενώ για την κατάσταση τοποθετήθηκε ο πρόεδρος της Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου Δημόκριτος Σαλούστρος.
Και οι εργαζόμενοι στα ΚΔΑΠ πραγματοποίησαν παράσταση διαμαρτυρίας στην ΠΕΔ, ενώ νωρίτερα είχαν πραγματοποιήσει κινητοποίηση στην Περιφέρεια.