Η Διοικούσα επιτροπή του Παραρτήματος Ηρακλείου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας προσκαλεί στην Τελετή Βράβευσης των μαθητών και μαθητριών Ε και ΣΤ τάξεων του Σχολ. Έτος 2016-2017 των Δημοτικών Σχολείων του Νομού μας, που διακρίθηκαν στον 11ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης».
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 - Ώρα 10.30 π.μ. στο Ηράκλειο, στο Νέο Αμφιθέατρο "Μάρκος Καραναστάσης" (Κ28) των ΤΕΙ Κρήτης, (ακριβώς πριν το κλειστό γυμναστήριο)