Ανακοίνωση
Νίκη του φοιτητικού κινήματος και του κινήματος αλληλεγγύης στους διωκόμενους και επί 6 χρόνια σε ομηρία φοιτητές του Φυσικού στο Ηράκλειο είναι η αθώωση ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ των 12 φοιτητών.
Στην Ελλάδα της 7ετίας των Νεοφιλελεύθερων Μνημονίων , της περιστολής της Δημοκρατίας και της προσπάθειας να παγιωθεί η απογοήτευση και η παθητικότητα αυτή η νίκη είναι αχτίδα φωτός και ελπίδας.
Μιχάλης Κριτσωτάκης μέλος της Κ.Ε. της Λαικής Ενότητας
Περιφ. σύμβουλος Κρήτης-πρώην Βουλευτής Ηρακλείου