Αίσιο τέλος είχε η επιχείρηση εντοπισμού μίας τουρίστριας που τραυματίστηκε στο πόδι στην προσπάθειά της να διασχίσει το φαράγγι της Ίμπρου στα Σφακιά μαζί με άλλους τουρίστες.
Στο σημείο έσπευσαν υπάλληλοι της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας από τον Πυροσβεστικό Σταθμό Ανώπολης, οι οποίοι και παρέλαβαν την άτυχη γυναίκα προκειμένου να την μεταφέρουν σε άλλο σημείο από όπου μπορούσε να την παραλάβει ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ ώστε να τη μεταφέρει στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων.