Αν αναμονή των ανακοινώσεων για τα πρόσωπα που πλαισιώνουν τον Αλέξανδρο Μαρκογιαννάκη. Στο περιθώριο της συνάντησης με τον Δήμαρχο Σητείας σήμερα, μιλώντας με συνεργάτες τους, σχολίασαν το πως προχωράει η εκστρατεία και ο κύριος Μαρκογιαννάκης ανέφερε ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον υποψηφίων και κυρίως νέων και πως ο ίδιος προσπαθεί να κάνει τις καλύτερες επιλογές.
Σύντομα πάντως πρόκειται να ανακοινωθούν τα πρώτα ονόματα σε κάθε νομό της Κρήτης.