Μας έχει συνηθίσει σε ακραία γλώσσα ο Παύλος Πολάκης, ωστόσο η κατάσταση ξέφυγε εντελώς χθες, με αδιανόητους χαρακτηρισμούς, ύβρεις και απειλές από το "δημόσιο βήμα" του Facebook. Η χθεσινή ανάρτηση του Παύλου Πολάκη με πρωτοφανή γλώσσα ... πεζοδρομίου έχει προκαλέσει οξύτατες αντιδράσεις..
Η επισήμανση του αυτή προκάλεσε και την παρέμβαση του Άδωνη Γεωργιάδη ο οποίος ως γνωστόν έχει βρεθεί στο στόχαστρο του ΣΥΡΙΖΑ για το ΚΕΕΛΠΝΟ. «Το πράγμα πλέον σοβαρεύει» επεσήμανε ο αντιπρόεδρος της ΝΔ ο οποίος σημείωσε εμμέσως πλην σαφώς ότι είναι αδιανόητο ένας υπουργός να προαναγγέλλει την ποινή που θα επιβληθεί σε έναν πολίτη.
Λίγη ώρα αργότερα στον αναπληρωτή υπουργό Υγείας απάντησε και ο Σταμάτης Πουλής. Ο πρόεδρος των εργαζομένων του ΚΕΕΛΠΝΟ μέσω του λογαριασμού του στο twitter τονίζει: «Πολάκη ξύδι!Είσαι σε πανικό,λογικό γιατί είναι πολλά τα σκάνδαλά σου!Είσαι για μία τηλεοπτική αντιπαράθεση;Μην κρύβεσαι και βρίζεις μόνο στο f/b…Γιατί εγώ δεν ΣΚΑΩ! Θα τα λέω και θα τα δείχνω όλα δημόσια μέχρι τέλους!Τα υπόλοιπα στα δικαστήρια,μην κρυφτείς πίσω από την ασυλία…»
Πολάκη ξύδι!Είσαι σε πανικό,λογικό γιατί είναι πολλά τα σκάνδαλά σου!Είσαι για μία τηλεοπτική αντιπαράθεση;Μην κρύβεσαι και βρίζεις μόνο στο f/b...Γιατί εγώ δεν ΣΚΑΩ!Θα τα λέω και θα τα δείχνω όλα δημόσια μέχρι τέλους!Τα υπόλοιπα στα δικαστήρια,μην κρυφτείς πίσω από την ασυλία... pic.twitter.com/DXIEI7ktMu
— Σταμάτης Πουλής (@stamatispoulis) 5 Δεκεμβρίου 2018