Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα περίμενες να μπουν στον... «πάγο» οι αυξήσεις- φωτιά έως 150% στα διόδια της Εγνατίας Οδού επειδή η Κομισιόν ...δεν έχει εγκρίνει την τιμολογιακή πολιτική που είχε αποφασίσει η κυβέρνηση το καλοκαίρι και η οποία έπρεπε να ισχύσει από την 1/1/2019. Η κυβέρνηση βάζει αυξήσεις και η Κομισιόν λέει όχι!
Τη μη αναπροσαρμογή των διοδίων από την Πρωτοχρονιά γνωστοποίησε το υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών σημειώνεοντας ότι για να τεθεί σε ισχύ η αύξηση απαραίτητη προϋπόθεση είναι η έγκριση της τιμολογιακής πολιτικής από τη Γενική Διεύθυνση Κινητικότητας και Μεταφορών (DG- MOVE), κάτι που δεν έχει συμβεί.